Search
Close this search box.

BLW otázky a odpovědi s Radkou

Připojte se ke mně na této online události, kde budete mít jedinečnou příležitost položit mi jakékoliv otázky ohledně metody Baby-led weaning (BLW) a mém autorském přístupu @jimespolecne! Jako expertka na BLW se s vámi ráda podělím o své zkušenosti z praxe, poradím vám s konkrétními situacemi a pomohu vám lépe porozumět této přirozené metodě přikrmování. Ať už teprve zvažujete začít s BLW, nebo už máte nějaké zkušenosti, tato interaktivní schůzka vám poskytne cenné rady a praktické tipy, které můžete hned využít. Budu se na Vás těšit :)

Cena: 45 

Délka přístupu: 7 dní od zveřejnění záznamu (10.09.2024)

Není skladem

Zakoupit

Baby-led weaning (BLW), nejčastěji překládáno do češtiny jako „dítětem vedené odstavení“, je často mylně chápáno, zejména na sociálních sítích. Mnoho lidí si pod tímto pojmem představuje pouze kojence držícího kousek napařené zeleniny. To je ale velmi zjednodušené pojetí, které neodráží skutečnou podstatu BLW. Hlavním cílem této metody je zapojit dítě do rodinného stolování, což mu umožňuje využít všech potenciálních výhod, které s sebou tento přístup přináší. Nabízení celých potravin nebo tzv. „jídla do ruky“ je pouze jednou z mnoha součástí celé filozofie BLW.

Chápu, že v tom může mít někdo zmatek (taky mám děti 🙂 , proto jsem se rozhodla Vám nabídnout možnost zeptat se mě na cokoliv ohledně BLW a mém přístupu @jimespolecne.

6 Responses

  1. Krásný den, ještě se chci prosím zeptat, občas si zajdeme do restaurace, ale mám pocit, že dceři (10 měsíců) skoro nic nemůžu dát, protože je to buď slané, tvrdé… Takže jí dám jen úplně trošku ochutnat třeba pyré a dám jí jídlo ze skleničky. Máte prosím na to nějaký tip?
    Děkuji moc.

    1. Dobrý den, Dagmar

      Děkuji za dotaz. V restauraci se doporučuji poohlédnout po přílohách – vařené brambory nebo třeba vařené zelené fazolky (ty pak rozkrojíte podélně na poloviny) můžou být dobrou volbou, pokud si řeknete o nesolení. Pokud se Vám zdají moc suché, lze zvláčnit olejem, o který můžete obsluhu poprosit. Super možností je také vaječná omeleta, taky poprosit o nesolení. Nebo třeba kuřecí nebo rybí nesolený filet, který si sama nakrájíte podle libosti. Píšu to opravdu velmi obecně, protože mezi jednotlivými restauracemi (a taky ochotou obsluhy) může být neskutečný rozdíl…

  2. Dobrý den, omlouvám se, že se stále ptám, ale ještě mě napadl třeba Cottage sýr. Z hlediska soli je v pohodě, rozmělnit si myslím, že jde také. Může to být alternativa k mozzarelle? Děkuji Vám

    1. Jasně, určitě se ptejte, není problém 🙂
      Cottage sýr může (a nemusí) být problém stran konzistence, že se může lepit na patro v závislosti s čím ho smícháte.
      Mozzarrella je fajn do ruky jen tak, na proužky, ale cottage už pravděpodobně do něčeho přidáte, proto na něj upozorňuji.
      V mém webináři o nabízení pevných kousků vysvětluji konzistence, textury, tvary a bezpečnost dost podrobně, takže pokud se ztrácíte v tom, určitě Vám ho doporučuji.

      Hezký den.

      R.

  3. Dobrý den, v poslední době jsem postřehla, že syn 8,5 měsíce si společně s jídlem dá do pusy i palec a většinou ho nevyndá a žvýká i s jídlem. Je to v pořádku? Nebo pokud mu nabídnu např. broskev vcelku, nabízím placatou a dost zrálou, tak jí spíše cucá. Je potřeba s tím něco dělat, nebo máte tip, na co se třeba zaměřit? Předem děkuji za odpověď, Míša

    1. Dobrý den, Míšo

      Stran bezpečnosti to žvýkání palce nevidím jako problém, spíš mám pocit, že mu chybí větší stimulace. Buď už kvůli tomu, že rostou zuby a má potřebu něco „ohlodávat“ nebo protože tím dosáhne větší stimulace nervových zakončení v pusince. Ať je důvod jakýkoliv, nabízení logopedických kousátek nebo potravin „žužlátek“ může docela dost pomoci. Žužlátkem může být tvrdší patka chleba, ze které si nedokáže ukousnout, vepřové žebírko nebo kuřecí stehenní kost se zbytky masa (pozor, kosti vždy zkontrolujte, jestli nejdou rozlomit), tenší kukuřičný klas zbavený zrn (uvařený samozřejmě),…
      Co se týče cucání – nabízejte tenší/užší kousky potravin, které budou „vybízet“ ke žvýkání. Klidně miminku i nasměrujte jeho ručičku s kouskem v ruce na zónu budoucích stoliček.

      Mějte hezký den a ať se moc daří!

      R.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máš dotaz?
Napiš mi