Search
Close this search box.

Webinář 2.0- Pevné kousky ve stravě kojenců a batolat: Jak začít bezpečně a efektivně

4.12.2023 | 12:30 - 14:00

Cena: 290 

Délka přístupu: bez omezení

Jen 2 skladem

6 komentářů

 1. Dobrý den, zapomněla jsem se zeptat, jestli se začátek od šestého měsíce myslí od doby, kdy miminko oslaví šestý měsíc, nebo od ukončeného šestého měsíce (tedy od doby, kdy oslavilo 5 měsíců života – tak mi ukončený 6. měsíc vysvětlila doktorka, do té doby jsem myslela, že ukončený 6. měsíc je prostě poslední den před oslavou 7. měsíce od narození). Mám červencovou holčičku, za pár dní jí bude právě 5 měsíců, tak tápu v tom, jestli začínat teď, nebo až po novém roce.

  Děkuji,
  Sandra

  1. Dobrý den, Sandro

   Když mluvíme o „ukončení šestého měsíce“, máme na mysli den, kdy dítě skončilo svůj šestý kalendářní měsíc života a vstoupilo do sedmého kalendářního měsíce. Ukončení šestého měsíce je den, kdy miminko „slaví“ 6 měsíců. Pokud se dítě narodilo například 15. ledna, ukončení šestého měsíce by bylo 14. července, a od 15. července by vstoupilo do svých sedmi měsíců věku. Je to tak srozumitelné?

 2. Dobry den, memu miminku je 3,5 mesice, tak se na prikrmy zatim jen chystam 🙂
  Chtela jsem se zeptat, jak presne nabizeni kousku funguje v praxi. Pokud budu davat hranolku odpovidajici velikosti a miminko si ukousne jenom tu cast, ktera mu kouka z dlane, zbytek uz nedojida? Melo by pak zbyvajici kousek z dlane odlozit a vzit si novy spravne velikosti (a ja dojim vsechny zbytky :))? Nebo ho necham zkusit uchopit mensi kousek znovu, aby z nej zase kousek z dlane vykukoval? Pak by ale uz velikost porce nesedela. Pripadne mam miminku pomoct kousek v dlani posunout? Pak uz by se ale ani nekrmilo uplne samostatne, coz asi neni u BLW zadouci.
  Doufam, ze je dotaz srozumitelny. Budu rada za vysvetleni 🙂

  1. Dobrý den, Kateřino

   Kolem 6 měsíce si miminko nejen, že dokáže dlaní něco uchopit, ale obvykle už dokáže i kus potraviny, kterou má v dlani (a není dost velká, aby z ní vyčnívala) dopravit tak, že dlaň před ústy otevře a potravinu si tak vloží do úst. Snad to popisuju srozumitelně 🙂 Je možné, že toto první dny umět nebude, tím pádem vám starost o zvývajíci kousky odpadá. Pokud ale už si je takto dokáže do úst vložit, tak nezbývá nic jiného než se řídit tím, jak to zvládá. To je to nejdůležitější v celém procesu. Dáví se na těchto „zbytcích“? Plive je? Pokud ano, nabídněte nové, delší, ze kterých si bude ukusovat menší sousta. Ono se to může zdát komplikované, ale věřte mi, že pokud je všechno jak má a necháváte se vést dovednostmi miminka, tak ten progres je opravdu viditelný skoro ze dne na den. A třeba dva týdny po prvních jídlech vás už nějaké okousané zbývající hranolky nebudou vůbec trápit 🙂

 3. Mockrat dekuji za odpoved. Dava to smysl 🙂 Uz se tesim, jak vse vyzkousim a postupne budu s dcerou objevovat jeji cestu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máš dotaz?
Napiš mi